Sparta lepsza od Krokusa

Za nami już pięć kolejek sezonu 2017/18 legnickiej "aklasy" grupy drugiej. W ostatnim swoim meczu zawodnicy Krokusa Kwiatkowice musieli uznać wyższość Sparty Parszowice. Po tym spotkaniu nasz niedzielny rywal jest 4. w tabeli, Krokus - 11.

Pierwsza połowa była raczej wyrównana, ale ze wskazaniem na gospodarzy. "Spartanie" nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji, a nawet obili słupek bramki Krokusa. W odpowiedzi A.Baczmański przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem miejscowych, a M.Baczmański z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Mecz na dobre rozpoczął się dopiero w drugiej połowie. W 53. minucie bramkarz Sparty wybił daleką piłkę, ta minęła M.Woźniakiewicza, a następnie R.Szydłowskiego i zawodnikowi z Parszowic nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w siatce. Przed upływem godziny gry "Ropa" sfaulował w polu karnym rywala, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr. Rzut karny na szczęście obronił D.Szydłowski. Sparta w końcówce wykorzystała jeszcze dwa błędy kwiatkowiczan i wpakowała dwie bramki w odstępie 2 minut.

Sparta Parszowice - Krokus Kwiatkowice 3:0 (0:0)