Krokus odskakuje!

W niedzielę na bocznym boisku w Prochowicach, występujący w roli gospodarza Krokus Kwiatkowice pokonał w meczu na szczycie LZS Budziszów Wielki. Przed tym pojedynkiem obie ekipy miały tyle samo punktów, a Krokus prowadził w tabeli lepszym stosunkiem bramek.

Początek meczu był dosyć nerwowy i brakowało składnych akcji. Dodatkowym utrudnieniem było pogarszające się z każdym tygodnie boisko boczne w Prochowicach. Mecz zrobił się ciekawszy około 20 minuty, kiedy to LZS Budziszów Wielki mógł, a nawet powinien prowadzić 1:0. Na szczęście dla nas piłkę z linii bramkowej wygarnął Boczniowicz. W 29. minucie otworzył się wynik meczu. Bramkarz gości wybił piłkę przed siebie po strzale Cieplińskiego, dopadł do niej Bielik, który jeszcze minął rywala i umieścił piłkę w siatce. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 1:0. Zaraz po wznowieniu gry, w 48. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Waksmundzki, który w sytuacji "sam na sam"... trafił w bramkarza. W drugiej połowie gra się zaostrzyła, co skończyło się tym, że obie ekipy nie kończyły meczu w pełnych składach. Od 80. minuty goście grali w "10", bo ich zawodnik otrzymał drugą żółtą kartkę. Niedługo potem LZS musiał radzić sobie w "9", a Krokus w "10". Po przepychankach czerwoną kartkę otrzymał M.Baczmański i drugi zawodnik z Budziszowa. Mecz został przedłużony o 7 minut. W 92. minucie z rzutu wolnego piłkę wrzucał Dam.Legieta, a ta zatrzymała się dopiero w bramce rywali. Ostatecznie kwiatkowiczanie wygrali 2:0, a drugie czyste konto w tej rundzie zachował Boczniowicz. Na ostatnie 7 minut na boisku pojawił się Marcin Pedryc, który w minionym tygodniu został zgłoszony do rozgrywek.

Krokus ma teraz przewagę 3 punktów nad niedzielnym rywalem, a w pierwszym meczu był wynik remisowy, co oznacza tyle, że przy takiej samej ilości zdobytych "oczek" przez obie ekipy, to kwiatkowiczanie będą wyżej w tabeli.

Krokus Kwiatkowice - LZS Budziszów Wielki 2:0 (1:0)
Bramki: Bielik (29'), Dam.Legieta (90'+2').

Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu na stronach: regionfan.pl oraz e-legnickie.pl.