KROKUS MISTRZEM!

Na dwie kolejki przed końcem, Krokus Kwiatkowice zapewnił sobie mistrzostwo "bklasy" legnickiej grupy IV! Kwiatkowiczanie mają aktualnie 7 punktów przewagi nad drugą Cichą Wodą Tyniec Legnicki.

Co to za zmiana? W dniu wczorajszym do naszego klubu dotarło pismo, w którym Wydział Gier OZPN Legnica przyznał komplet punktów Krokusowi za mecz z Ikarem II Miłogostowice.

Jak czytamy w piśmie:

Wydział Gier OZPN w Legnicy po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, 25.05.2017 stwierdził, że nastąpiło złamanie przepisów Regulaminowych par 16 pkt 3d ze strony klubu Ikar Miłogostowice podczas meczu kolejki nr 23: Krokus Kwiatkowice - Ikar II Miłogostowice - klasa B grupa 4 - 21.05.2017. W związku powyższym zweryfikowano zawody walkowerem na korzyść Kwiatkowic.

Czytając Regulamin na stronie DZPN Wrocław, odszukujemy paragraf 16 punkt 3 i czytamy:

3. O ile w przepisach szczególnych nie postanowiono inaczej, Klub posiadający drużyny w kilku klasach rozgrywkowych może wystawić swoich zawodników do gry o mistrzostwo poszczególnych klas zgodnie z następującymi zasadami:

Mistrzostwo Ligi, zawodnicy oraz działacze klubu Krokus Kwiatkowice chcieliby zadedykować "Kumenikowi"!