Krokusowe naj - cz.1

Nadszedł czas na podsumowanie poczynań Krokusa Kwiatkowice w zakończonym niedawno, mistrzowskim sezonie 2016/17! Przedstawimy Wam, jak Krokus radził sobie w lidze, sprawdzimy ile razy wygrywał, przegrywał, remisował, ile zdobył punktów itd.

Zacznijmy od tego, że drużyna prowadzona od tego sezonu przez Adama Wolaka i Jacka Pilcha, miała do rozegrania 26 spotkań. Bilans ekipy z Kwiatkowic to 22 zwycięstwa, 3 remisy i tylko jedna porażka (z Kuźnią II Jawor 0:1 - przyp.)! Kwiatkowiczanie strzelili 96 bramek, co pozwoliło im zająć 2. miejsce pod względem liczby goli zdobytych (najlepsza Unia Rosochata ze 114 golami - przyp.) oraz stracili tylko 22 bramki, co jest równoznaczne z najlepszą obroną w lidze!

Do zdobycia w całym sezonie było 78 punktów, "biało-niebiescy" uzbierali ich 69, w rundzie jesiennej 35 "oczek" oraz w wiosennej - 34. Najmniej punktów Krokus zdobył w starciach z Cichą Wodą Tyniec Legnicki (2) oraz Kuźnią II Jawor (3), ale za to z aż 10 rywalami zgarnął komplet "oczek". Najlepiej naszym pupilom "leżały" zespoły: Gamy Ujazd Górny, który w dwumeczu pokonaliśmy 18:3 oraz Czarni Golanka Dolanka 12:1. Co ciekawe tylko z jednym rywalem udało nam się w dwóch meczach nie stracić bramki, z Ikarem II Miłogostowice (drugi mecz zweryfikowano na walkower na naszą korzyść - przyp.).

Porównajmy jeszcze na koniec Krokusa ze wszystkimi drużynami naszej ligi. Jako mistrz kwiatkowiczanie okazali się zespołem, który:
- wygrał najwięcej spotkań w lidze (22),
- doznał najmniej porażek (1),
- wygrał najwięcej spotkań u siebie (11),
- doznał najmniej porażek u siebie (1),
- wygrał najwięcej spotkań na wyjeździe (11) - wraz z Cichą Wodą,
- najczęściej dzielił się punktami na wyjazdach (2) - wraz z Koroną Kawice i Polder-A Damianowo,
- nie doznał porażki na wyjeździe,
- stracił najmniej bramek u siebie (7),
- stracił najmniej bramek na wyjeździe (15),
- zachował najwięcej czystych kont (10) - wraz z Koroną Kawice.